Home > Projekty > Projekty 2019 > Babiččiny aktivity

Babiččiny aktivity 2019

 

Projekt vychází z iniciativy vietnamských rodičů a potřeb zvýšení aktivity jejich dětí ve věku 3 – 10 let v rámci jejich přípravy do předškolních zařízení a nutnosti práce s dětmi prvního stupně základních škol. Vietnamští rodiče doma nemluví česky a tím nejsou schopni se svými dětmi komunikovat o jejich potřebách ve školních zařízeních.

Hlavním cílem projektu je zvýšení kvality českého jazyka a příprava na přechod dětí do předškolních a školních zařízení se zapojením seniorů (českých babiček). Projekt navazuje na pilotní projekt realizovaný roce 2018 ve dvou věkových skupinách, děti 3- 6 let a 6-10 let.

 

Projekt přispívá k zvýšení kvality mluvy českého jazyka vietnamských dětí, které navštěvují předškolní a školní zařízení na území hlavního města Prahy. Projekt rovněž zvyšuje aktivní přístup vietnamských rodičů k získání informací o jejich povinnostech v jejich výchově a přípravě dětí do předškolních a školních zařízení

 

Cíle projektu chceme dosáhnout formou poznávání českých tradic a zvyků prostřednictvím např. čtení a promítání pohádek, říkanek, písniček, tvořivých aktivit – malování, modelování. Tímto děti kromě znalosti českého jazyka získají přirozenou a nenásilnou formou kulturní základ, který jim jako dětem pocházejícím z odlišného prostředí chybí.

Současně chceme připomenout kořeny jejich rodičů, prarodičů formou vietnamských tradic a zvyků (vietnamské pohádky zaměřené na vietnamské zvyklosti a tradice). Lektorky projektu budou české seniorky z Prahy Libuš, se kterými jsme již navázali spolupráci během aktivit v letech 2016-2017 (integrační výlety apod.) Projekt je otevřený také pro české děti, které neformálním a přirozeným způsobem pozitivně působí na vietnamské děti a bezprostředně je zapojuje do svých aktivit.V každém měsíci budeme dětem formou tematických bloků přibližovat české a vietnamské svátky a tradice, např. vítání nového lunárního roku, Velikonoce, český a vietnamský dětský den, prázdninové aktivity, Mikuláš, Vánoce apod.

Projekt probíhá od ledna 2019:

Děti 3 – 6 let pondělí a středa 16.00 – 19.00 hod

Děti 7 – 10 let úterý a čtvrtek 16.00 – 19.00 hod.

 

Projekt je finančně podpořen Magistrátem hlavního města Praha v rámci dotace na podporu aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2019.

 

Z důvodu přidělených finančních prostředků se bude vybírat příspěvek 50,- Kč/hod/dítě.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..