Home > Projekty > Projekt 2015 > Ženy Ženám

Cílem projektu je navázat komunikaci mezi Vietnamkami a Češkami žijícími nebo pracujícími na území městské části Prahy 4 a její přilehlých městských částí.  Praha celkově je oblast, kde žije nebo pracuje nejvíce Vietnamců v České republice. Projektem chceme pomoci řešit problém, kdy Vietnamské ženy, které přichází nebo žijí v České republice, nemají možnost se blíže seznámit s ženami z majoritní společnosti. Ženy z Vietnamské komunity žijí izolovaně, pouze v rámci své rodiny a rodinného podnikání. Vietnamské ženy se ocitají v naprosto kulturně, sociálně a společensky odlišné společnosti, neorientují se například v jednání na úřadech, ve školách nebo u lékaře, je jim cizí model fungování české rodiny.

 Myšlenka uspořádat takováto setkání vychází z každodenního přímého kontaktu a zkušenostmi s Vietnamkami a zájmu českých žen, který jsme identifikovali na setkání Čechů a Vietnamců na námi pořádaných akcí v roce 2014. Díky našemu každodennímu kontaktu s Vietnamkami víme, jaká témata je zajímají a s jakými problémy se potýkají.

 

Prostřednictvím těchto setkání dojde k přirozené výměně informací a navázání mezikulturních a mezilidských vztahů. Na začátku každého setkání bude zadáno jednotné téma, například rodina, lékař, škola, úřady, které za pomoci vedoucích setkání bude moderováno. V první polovině setkání bude dán důraz především na co největší objem a kvalitu předaných informací.

 

V druhé polovině setkání bude nechána volnější diskuse na dané téma, předávání zkušeností. Zde bude kladen důraz na navázání a rozvoj přirozených vztahů a na sociální integraci.

Prostřednictvím těchto setkání tak chceme dosáhnout toho, že Vietnamkám předáme kvalitní a správné informace z různých oblastí života a zároveň podpoříme navázání neformálních sociálních vztahů a integraci Vietnamek do české společnosti.

 

Projekt je financovaný Magistrátem hlavního města Praha v rámci dotačního programu Integrace cizinců 2015.

logo Praha

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..