Úvod > Projekty > Integrační výlety > Den plný aktivit na farmě v Soběhrdech

Trochu jsme měli obavy, že poslední únorový víkend svým počasím odradí účastníky výletu.  O to více nás potěšilo, že výletu na farmu v Soběhrdech se účastnilo celkem 26 vietnamských a českých dětí  se svými rodiči. Poprvé se našeho výletu účastnili dětí věku 3 – 6 let v doprovodu svých maminek a babiček, nebo i tatínka a maminky.  Starší děti převzali péči o ty menší v rámci připravených poznávacích aktivit a pomáhali při zařazování zvířátek do světových map. Skvělou práci odvedla klučičí skupina, holčičky se snažily zaplnit mapy stromy, řekami, sluníčky, motýli.

Před obědem děti strávili na farmě, kde poznávali zvířata a využili všechny pohybové aktivity, které na farmě jsou k dispozici. Velkým zážitkem bylo krmení zvířat, nejvíc času strávili krmením koziček. V dolní části farmy si ověřili svoje pohybové zdatnosti na lanových přechodech a odpočinuli si na vysutých sítích.

Na oběd děti čekalo oblíbené menu, vývar a smažený kuřecí řízek s kaší. Po řízku s kaší se zaprášilo a tak jako odměnu dostali všichni ještě domácí dort.

Po obědě proběhla volná odpočinková aktivita, po které se vyrazilo opět na čerstvý vzduch. Před odjezdem děti obdrželi diplomy, čokoládovou medaili a malý dárkový balíček. Cestou domů po příjemně stráveném dni všechny děti usnuli včetně většiny svých rodičů.

Výlet byl spolufinancovaný Ministerstvem vnitra a městskou částí Praha-Libuš a realizovaný ve spolupráci s neziskovými organizacemi INFO-DRÁČEK z.s. a South East Asie – liaison z.s.

Děkujeme všem za důvěru a těšíme se na setkání na výletě dne 23. 4. 2017 na park Mirakulum!

Tu Thanh Phamová, vedoucí sekce INFO-DRÁČEK pro děti.

Your email address will not be published. * je povinné pole.

*